تحصیل در انگلستان:

کشورانگلستان در شبه جزیره بریتانیا واقع شده و مهمترین کشور این جزیره محسوب می شود. پایتخت آن شهر لندن بوده و مهمترین شهرهای آن لیورپول ، بیرمنگام، منچستر، و لیدز نام دارد. ادامه تحصیل در انگلستان و اتحاد بریتانیا با توجه به داشتن رنک بالای دانشگاه ها از جمله دانشگاه کمبریج، آکسفورد، و دیگر سایر دانشگاه ها در زمینه تحصیلات حرف های زیادی برای گفتن دارد. همچنین نسبت به جمعیت دنیا درای 8 درصد تولید علم را در اختیار خود دارد. سیستم آموزش عالی انگلستان از بهترین نظام های آموزشی سرتاسر جهان به شماررفته و همواره در رده بندی های بین المللی موفق به کسب جایگاه های بسیار خوبی شده است. جالب است بدانید این کشور به لحاض انجام بهترین پژوهش های جهانی از نظر امکانات بروز بسیارغنی بشمار می رود. در ادامه این مقاله به معرفی دوتا از دانشگاه های برتر در کشور انگلستان می پردازیم:

University of Oxford

دانشگاه آکسفورد کشور انگلستان بر اساس آخرین آمار های رسمی ارائه شده این دانشگاه، با درامدی به میزان بیشتر 191 میلیون پوند توانسته است خود را به عنوان ثروتمندترین دانشگاه این کشور معرفی نماید. معرفی این دانشگاه می تواند کمک شایانی به متقاضیان برای یک انتخاب درست باشد. دانشگاه آکسفورد همواره در میان 3 دانشگاه برتر دنیا بوده و تقریبا هیچ شخصی در دنیا وجود ندارد که حداقل یک بار نام این دانشگاه به گوشش نرسیده است. دانشگاه آکسفورد بر طبق گزارشات مجله تایمز، در زمینه انتشار مقالات علمی و پژوهشی توانسته جایگاه نخست را دردنیا بدست بیاورد و جالب است بدانید در کشور انگلستان این دانشگاه موفق شد در میان برترین رشته ها به بهترین نتایج ممکن دست یابد و به میزان  87% از مقالات موجود در این دانشگاه موفق شده اند که در جایگاه و رتبه بندی کیفی عالی و در سطح جهانی و بین المللی قرار بگیرند. از معروفترین و مشهورترین ساختمان های این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره داشت:

سالن نمایش شلدونیان

مدرسه های آزمون

کلیسا سن مری

کلیسا جامع کرایس چرچ

University of Cambridge

دانشگاه کمبریج انگلستان یک دانشگاه عمومی و پیشرفته واقع در کمریج بریتانیا می باشد. از لحاظ علمی این دانشگاه سطح بسیار بالایی در آموزش و پرورش داشنجویان داخلی و خارجی دارد. دانشگاه مذکور به دلیل برخورداری از کیفیت آموزش عالی، فعالیت های علمی و پژوهشی بسیار از گذشته تا حال، ساختمان جذاب و دیدنی، برخورداری از چند موزه و گنجینه بعلاوه اینکه بسیاری از انسان های مشهور و نخبه از جمله فرانسیس بیکن،ایزاک نیوتن، چارلز داروین، استفان هاوکینگ وجیمزدی واتسون در دانشگاه کمبریج به تحصیل پرداخته اند. این دانشگاه دارای 31 دانشکده مجهز که 28 دانشکده دانشگاه کمبریج انگلستان به صورت مختلط می باشد. جالب است بدانید اگر می خواهید در خابگاه دانشکده ها زندگی کنید، باید هزینه های جداگانه پرداخت کنید. مخارج سکونت و تغذیه هر دانشکده متفاوت است و هزینه های خوابگاه ها یکسان نمی باشد. این دانشگاه دارای تعداد زیادی کتابخانه می باشد و بیش از 110 کتابخانه دارد، تمامی دانشجویان و اعضای دانشگاه کمبریج انگلستان می توانند از این کتابخانه ها بهره ببرند. حداقل 7 میلیون جلد کتاب در کتابخانه های دانشگاه پیشرفته کمبریج انگلستان وجود دارد که به بخش های مختلفی تقسیم می شوند.

چگونه پس از تحصیل اقامت کشور انگلستا ن را بگیریم؟

کشور انگلستان از آن دسته از کشور های اروپایی است که از لحاظ امکانات رفاهی، درمانی، تحصیلی و کاری غنی بوده و بصورت سالیانه پذیرای مهاجران بی شماری از اکثر کشور های دنیا می باشد. کیفیت زندگی در انگلستان در حدی است که بسیاری از دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل به فکر دریافت اقامت و کار در این کشور می‌افتند. به‌همین دلیل، در این مقاله  سعی داریم  شما را با شرایط اقامت پس از تحصیل در انگلستان بیشتر آشنا کنیم:

اقامت پس از تحصیل در انگلستان:

علاقمندان بسیاری برای مهاجرت به کشور انگلستان از روش های مختلفی را بکار می گیرند.  متقاضیان بسیاری برای مهاجرت به انگلستان از روش‌های مختلف استفاده می‌کنند.  به عنوان مثال سرمایه‌گذاری، درخواست ویزای کار یا ازدواج با یک فردی انگلیسی زبان ، از جمله روش‌هایی است که پیش ‌روی درخواست‌کننده‌گان قرار دارد. از جمله مزایای اخذ اقامت انگلستان می توان به موارد زیر اشاره داشت:

1.     زندگی در محیط بین المللی به دلیل تنوع فرهنگ، زبان و مذهب

2.     استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان پس از اخذ اقامت

3.     کیفیت بالای امکانات رفاهی و تفریحی در انگلستان

4.     امکان اشتغال به کار به توجه به نوع ویزا

5.     مسافت کوتاه انگلستان تا کشور ایران

دانشجویان متقاضی اقامت کشور انگلستان می توانند برای دریافت اجازه کار و اقامت در این کشور، مطابق جدول زیر نسبت به دریافت ویزای مورد نیاز اقدام کنند.

نوع ویزا مدت اقامت توضیحات

Tier         4

Doctorate

Extension

Scheme

1سال بعد از اتمام دوره تحصیل این ویزا مناسب دانشجویانی است که در آستانه اتمام دوره دکتری هستند و به دنبال شغل مناسب می گردند.

Tier 2

(General)

5 سال امکان دریافت این ویزا مستقیما به شغل و کارفرما مرتبط است

Tier 1

Graduate

Entrepreneur

1 سال برای فارغ التحصیلانی که ایده های کسب و کار دارند.
Tier 5    GAE 1 تا 2 سال مناسب متقاضیانی که مایل به کار، تحقیق و آموزش در انگلستان هستند
UK Ancestry 5 سال متقاضیانی که پدر یا مادر بزرگ آن ها متولد انگلستان است

Tier 5 Youth

Mobility

2 سال برای متقاضیان 18 تا 20 ساله کشور های استرالیا، کانادا، ژاپن، موناکو، هنگ کنگ، کره جنوبی، تایوان و نیوزلند
فهرست