تحصیل در اسپانیا:

امروزه کمتر کسی پیدا می شود که کشور اسپانیا را بواسطه تیم های فوتبال سطح اول جهان ازجمله رئال مادرید، و بارسلونا نشناسد. کشور اسپانیا در چند سال اخیر جز پر جاذبه ترین کشور های توریستی بیشمار می آید. از لحاظ هزینه تحصیل، این کشور یکی از ارزان ترین کشور ها در قاره اروپا محسوب می شود. در این مقاله آموزشگاه زبان سیتاک قصد دارد در رابطه با شرایط تحصیل، اخذ ویزای تحصیلی، و نیز مهمترین جاذبه های توریستی این کشور بپردازد.

چرا تحصیل در اسپانیا مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان می باشد؟

کشور اسپانیا در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا بوده و از جمله کشورهای همسایه او نیز پرتغال می باشد. با توجه به شرایط بسیار عالی که دانشگاه های اسپانیا بلحاظ موقعیتی و علمی دارد، بسیاری از افراد علاقه مند به ادامه تحصیل در اسپانیا شده اند. تحصیل با پرداخت هزینه ای بسیار کم از جمله مزایای تحصیل در اسپانیا است. مدارک دانشگاه های اسپانیا با اعتبار بالایی که دارند می توانند باعث شود که دانشجو نه تنها در اسپانیا بلکه در دیگر کشورهای اروپایی نیز شغل مورد نظر خود را کسب کند و از آن طریق نیز اقامت اسپانیا و یا کشور مورد نظر را کسب کند. درادامه نگاه اجمالی به مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا می اندازیم:

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کشور اسپانیا:

  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در اسپانیا که الزاما باید مهر و امضا شده باشد
  • ارائه مدارک شناسایی مثل شناسنامه و پاسپورت به صورت ترجمه شده جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا
  • ارائه نامه ای مبنی بر اعتبار بیمه مسافرتی شینگن شخص متقاضی به میزان ۳۰۰۰۰ یورو
  • ارائه تمام سوابق تحصیلی شخص متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا ؛ بدین ترتیب که اگر شخص برای تحصیل کارشناسی در اسپانیا اقدام می کند باید مدارک تحصیلی گذشته یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات را ارائه دهد به همین ترتیب باید برای مقاطع بالاتر سوابق تحصیلی ارائه گردد.
  • نکته قابل توجه جهت  اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا این است که باید ارائه تمام سوابق تحصیلی و مدارک به صورت ترجمه شده به زبان اسپانیایی و مهر تایید شده توسط دادگستری باشد.
  • ارائه مدارک پزشکی مبنی بر صحت جسمی برای تحصیل در اسپانیا
  • ارائه نامه ای مبنی بر عدم سوء پیشینه از اداره آگاهی
  • ارائه مدارک فرد متقاضی مبنی برا اقامت در اسپانیا. به عبارت دیگر کپی اجاره نامه آپارتمان و یا خوابگاه و یا هتلی که برای اقامت رزرو کرده است.

جاذبه های توریستی کشور اسپانیا:

کشور اسپانیا بواسطه جاذبه های متنوعی که دارد مرکز توجه بسیاری از مسافران خارجی می باشد. مراکز خریدی که در اسپانیا قرار دارد موجب شده تا گردشگران برای خرید سوغاتی و لوازم مورد نیاز خود دچار مشکل نشده و بتوانند با مناسب ترین قیمت محصولات را خریداری نمایند. در ادامه برخی از جاذبه های اسپانیا را معرفی خواهیم کرد:

موزه دل پرادو- مادرید

موزه دل پرادو واقع در شهر مادرید، یکی از بزرگ‌ ترین، معروف ‌ترین و البته معتبرترین گالری‌های هنری در دنیا می باشد. بیش از ۷۰۰۰ نقاشی برجسته در مجموعه آثار این موزه قرار دارند که در حال حاضر تنها ۱۵۰۰ مورد آن‌ها در معرض نمایش قرار گرفته‌اند. آثار هنری قرار داده شده در این موزه بر پایه‌ی کلکسیون سلطنتی اسپانیا بنا نهاده شده و علاوه بر تابلوهای نقاشی، شامل ۲۰۰۰ تصویر چاپی، ۱۰۰۰ عدد سکه و نشان و نزدیک به ۲۰۰۰ عدد آثار زینتی تاریخی نیز می‌شود.

الحمرا-گرانادا

اسپانیا در واقع یک کاخ باستانی، یک قصر و یک ارگ را شامل می شود که در شهر گراندا ((Alhambra مجموعه الحمرا قرار دارند. نام عربی این مجموعه احتمالا توجه شما را نیز جلب کرده باشد. انتخاب نام الحمرا برای این مجموعه که قدمت آن به قرن هشتم بازمی‌گردد، به خاطر دیوارهای قرمز رنگش بود. واژه‌ی «الحمرا» در زبان عربی به معنای سرخگون یا قطره قرمز رنگ است. این مجموعه در حقیقت تنها بازمانده از دوران طلایی اسلام در اروپای غربی است.

قصر آلکازار-سویل:

 

برای هر گردشگر عجیب خواهد بود که در قلب شهر سویل اسپانیا یک قصر با ساختار شرقی را تماشا کند. قصر آلکازار سویل یکی دیگر از نمونه های ظهور معماری شرقی و اسلامی در کشور اسپانیا است و به عنوان یکی از قدیمی ترین قصرهایی شناخته می شود که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد.

فهرست